Triatlon je dobrodružství. Triatlon je výzva. Triatlon je možnost dokázat především sám sobě, že ještě pořád žiju a že žiju naplno. 
Jako malí kluci jsme s ostatními jezdili na kolech, běhali mezi paneláky a hráli na "schovku" nebo na vojáky. Rostli jsme a s námi rostly i naše sny. 
Jeden sen se zrodil až v dospělosti, a to při sledování Havajského ironmana. A tak jsme si řekli, že bychom si tento sen mohli splnit v podobě vlastního triatlonu, ke kterému pozveme i naše kamarády. A tak se stalo. 
Letos to bude už 15 let, kdy jsme odstartovali krásnou etapu naší brdonošské sportovní historie. Z osmi startujících při nultém ročníku jsme to dotáhli až k neuvěřitelné spoustě námi podobných nadšenců, kteří si vzali za své, že spojení třech sportů je pro všechny nejen zdraví prospěšné, ale především zábavné, neboť se zde potkáte s dalšími takto smýšlejícími lidmi a nad sklenkou dobrého moku popovídáte nad vším možným.
K tomu jsme přidali, a jsme na to velmi hrdí, dětský duatlon, abychom k tomuto sportu přitáhli i naše děti a ukázali jim možnou cestu, ukázali jim možnou výzvu a nenuceně je nechali žít si svůj vlastní sen. 
My sami jsme dokázali úspěšně absolvovat nejeden dlouhý triatlon, ironman, a odnesli si z každého nezapomenutelný zážitek. 
My jsme si svůj sen splnili. A co ty?